Netet e Klipit Shqiptar 2024

Përshendetje Miq! Mirëseerdhët në Netet e Klipit Shqiptar, festivali i vetëm i imazhit shqiptar që daton që në vitin 2002 dhe organizohet çdo vit, si një festival i mirëfilltë i videoklipit ku konkurojnë artistë të shumtë e studio prodhimi të kësaj fushe, nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia e Mali i Zi si dhe diaspora shqiptare duke e bërë garën çdo vit e më interesante.

Nata gala e ndarjes së Çmimeve

Fituesi i Edicionit të 21, Ulqin, 13 Maj 2024

KLIPI MË I MIRË NË TË GJITHË KOMPONENTËT

Emra Brah X Semi Jaupaj

Fotografia

Prodhuar nga FULLMOON Production

Çmime në Edicionin e 21, Ulqin 13 Maj 2024

Klipi më i mirë alternativ - Argjend Gjigja, Tolerom
Klipi më i mirë Hip-Hop - Bletapertace, Tommy Jery
Klipi më i mirë i Muzikës Qytetare - Devis Xherahu & Nasi Kondili, Kalojn' ditët si ujërat e lumit...
New Artist - Coco Antonel, Coco coco
Çmimi i Medias - Endri Prifti & Gresa Gjocera, E Poshtër (Besome)
Regjia më e mirë në klip - Xhensila, Lotet, FULLMOON Production
Çmimi Special i Jurisë - Teutë Halili, TML
Klipi më i mirë Urban - Guximtar Rushani, Sentimental
Fabula më e mirë në klip - VEZIRJA, Daughter
Debutuesi më i mirë - Petro Xhori, Me prit ti
Çmimi i Karierës - Ingrid Gjoni
Çmimi i DELIART - Ervin Gonxhi, Infected
Balada më e mirë - Lori Kacka, Ti ma ke lane
Dueti më i mirë në videoklip - David Dreshaj Ft Blero, Ta Dija
Klipi më i mirë rock - ROOL, All-Star
Kamera më e mirë në klip - Era Rusi ft. Rei Bezhani, Po t’dhemb zemra
Klipi më i mirë remake - Mentor Haziri, ÇANAKALAJA
Klipi më i mirë R&B - Grazia ft Kamellya & Allya, Lamborgini
Imazhi më i mirë në klip - Eneda Tarifa, Kjani Trima
Montazhi më i mirë në klip - Teutë Halili, TML, SMARTMOTION FILM
Interpretuesja më e mirë në klip - Lore, Të du
Çmimi i Publikut - Luiz Ejlli, Amanet
Produksioni më i mirë në klip - Hysni Zeqiri, Pritja, Pink Moon
Interpretuesi më i mirë në klip - Gena, Pluhuri i dashurise

Çmimet Netët e Klipit Shqiptar 2024, Edicioni 21

Klipi më i preferuar i publikut?

Votimet Online