03 Maj 2019

Netet e Klipit Shqiptar 2019

Përshendetje Miq! Mirëseerdhët në Netet e Klipit Shqiptar, festivali i vetëm i imazhit shqiptar që daton që në vitin 2002 dhe organizohet çdo vit në Tiranë si një festival i mirëfilltë i videoklipit ku konkurojnë artistë të shumtë e studio prodhimi të kësaj fushe, nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia e Mali i Zi si dhe diaspora shqiptare duke e bërë garën çdo vit e më interesante.

Fituesi i Edicionit

Klipi më i mirë në të gjithë komponentet

Endri & Stefi Prifti - Emigranti Prodhuar nga Max Production

Çmime të tjera të Edicionit

Interpretimi me i mire femer - Eneda Tarifa – Nuk ia vlen - Endi Hoxha & Dini Hoxha
Interpretimi me i mire mashkull - Neki Emra – Papritmas – Asha
Fabula me e mire - Irma Libohova dhe Rei Bezhani – Peng – Video by: Edlira Baholli
Çmimi Special i Jurisë - Eli Malaj – Vetem nje mesazh
Imazhi me i mire ne klip - Eranda Libohova – 14 - VIDEO BY CHILL PRO
Grafika me e mire - Bojken Lako - Dance on the weekend - Video by: Gentian Shkurti (Truk Studio)
Klipi me i mire Rock - Gjergj Kacinari – all I want - Video by Armand Luga
Klipi me i mire Hip Hop - Bald in Black & Mari Prifti - This is Albania – Video by Cinematic
Klipi me i mire Alternativ - Flaka Krelani – Ndrysho – Video by INFILMS
Klipi me i mire i muzikës qytetare - Vullnet Ibraimi – Inspirim Korcar - Video by Boen-Production
Dueti me i mire - Irma Libohova dhe Rei Bezhani – Peng - Video by: Edlira Baholli
Çmimi i Medias - Bojken Lako - Dance on the weekend - Video by: Gentian Shkurti (Truk Studio)
Grupi me i mire - Alar Band ft Ciljeta – Bonbone - Video by: PRO VIdeo
Debutuesi me i mire - NdProduction
Kamera me e mire - Eranda Libohova - 14 - VIDEO BY CHILL PRO
Montazhi me i mire - West Side Family – Beso – Video by Redi Mazi
Produksioni me i mire – Asha - Neki Emra - Papritmas
Regjia me e mire - West Side Family – Beso – Video by Redi Mazi
Çmimi i Publikut - Daniel Joveski – Male o ju male – Leonora Ajdini

Klipi më i preferuar i publikut?

Votimet Online